2 RUNDA SGP 2025 WARSZAWA
Już w najbliższą sobotę czeka nas wielkie święto żużla na PGE Narodowym w Warszawie. Najlepsi zawodnicy na świecie zjadą się do stolicy kraju już po raz dziewiąty. W Warszawie cykl o indywidualne mistrzostwo świata zainaugurował po raz pierwszy w 2015 roku, a zwycięzcą tych zmagań okazał się Słoweniec Matej Zagar 🇸🇮 W kolejnych latach zwyciężali tu jeszcze Tai Woffinden 🇬🇧 dwukrotnie, a także po razie Fredrik Lindgren 🇸🇪 i Leon Madsen 🇩🇰 Z biało-czerwonych na podium stawali tu Maciej Janowski dwukrotnie i raz Patryk Dudek, który tym razem wystąpi w tym turnieju jako "dzika karta", jaką otrzymał od organizatorów tej rundy. Oprócz wspomnianego Patryka Dudka wystąpią tu także stali zawodnicy cyklu, na czele z aktualnym mistrzem świata i liderem obecnej edycji, Bartoszem Zmarzlikiem, oraz Dominikiem Kuberą, czyli dobrymi znajomymi z Lublina. Aktualnym liderem zmagań jest także Zmarzlik, który po pierwszej rundzie zgromadził 24 pkt. Za jego plecami plasują się Dan Bewley 🇬🇧 (18 pkt), Andzejs Lebedevs 🇱🇻 i Brady Kurtz 🇦🇺 (po 17 pkt). Dodajmy jeszcze tylko, że już w obecnym roku możemy być świadkami, kiedy to Bartosz Zmarzlik będzie miał szansę na wyrównanie rekordu wszech czasów i dołączenie do największych sław tego sportu oraz sięgnięcie po koronę najlepszego po raz szósty w karierze... Czy Bartosz Zmarzlik, przy ponad 50-tysięcznej publiczności, zrobi kolejny kroczek do tego, aby zapisać się w historii złotymi literami? Gorąco liczymy i trzymamy kciuki za wszystkich biało-czerwonych, abyśmy w ten magiczny wieczór razem mogli odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Do boju Polacy‼️🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Jak zwykle my nie zapominamy o was‼️ I mamy przygotowany program na te nie zwykłe zawody który jest stworzony tym razem do właśnego uzupełnienia.
Zaloguj się, aby dodać komentarz.